Wie het weet mag het zeggen!

Donderdag 19 november stond deze kreet centraal tijdens de drie intermezzo’s met leerlingen in ons traject Strategie in Beweging. Eén intermezzo met leerlingen uit groep 7 en 8 van een aantal Unicoz-basisscholen en twee met leerlingen van ONC Clauslaan en ONC Parkdreef. Wij vroegen onze leerlingen mee te denken over onze onderwijsplannen voor de toekomst. Want júist de leerlingen weten precies hoe ons onderwijs nog beter kan! Wat vinden zij bijvoorbeeld heel belangrijk en wat niet zo belangrijk?
In een sessie van een uur lieten we de leerlingen nadenken en discussiëren over verschillende vragen zoals:

· Wat leer ik, met wie leer ik en hoe leer ik het beste?
· Wat zou ik als eerste veranderen in de school als ik dit zou mogen doen?’
· Wat wens ik toekomstige leerlingen van deze school toe?
· Van wie is onze school eigenlijk?’

Vragen zonder een ‘goed’ of ‘fout’, maar mét een bulk aan inspiratie voor de Unicoz Onderwijsgroep. In het traject Strategie in Beweging bepaalt Unicoz samen met leerlingen uit het basis- en voortgezet onderwijs, leerkrachten, docenten, schoolleiders, medewerkers en externe partners in vier fasen de nieuwe koers voor de Unicoz Onderwijsgroep voor de komende jaren (2021-2025). De intermezzo’s met leerlingen zijn onderdeel van fase 1 van dit proces. We bedanken hierbij alle deelnemende leerlingen voor hun inspirerende bijdrage aan deze bijzondere intermezzo’s!